Czy implanty zębów są bezpieczne?

Czym są implanty?

Implanty dentystyczne to sztuczne, tytanowe śruby zastępujące korzeń zęba.

Jakie jest ich zastosowanie?

Głównym celem leczenia implantologicznego jest uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Utrata zęba to nie tylko problem estetyczny. Codziennością są trudności w jedzeniu i ból.  Implanty to jedno z najlepszych rozwiązań takich problemów. Stanowią podstawę dla mostów, zębów zastępczych i koron.

Czy warto?

Niewątpliwą zaletą jest ich wytrzymałość. Połączone z odpowiednią higieną i opieką mogą służyć nawet do końca życia. Dodatkowo nie różnią się wyglądem od naturalnych zębów. Dzięki temu wpływają pozytywnie nie tylko na zdrowe, ale komfort oraz urodę pacjenta.

Jak przebiega leczenie?

Cały proces zaczyna się od konsultacji. Dzięki temu specjalista może poznać oczekiwania pacjenta i indywidualnie dostosować leczenie. Niezbędna do podjęcia implantacji jest ocena stanu zdrowia. Szereg badań pozwala dokonać odpowiedniego przygotowania do zabiegu i wyeliminować ryzyko powikłań. Mając taki zestaw informacji, lekarz może przystąpić do rozpoczęcia wcześniej uzgodnionego z pacjentem leczenia. Zabieg składa się z etapu chirurgicznego i protetycznego. Jest wykonywany w znieczuleniu. Po zabiegu i wizytach kontrolnych pacjent może cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Czy implanty zębów są bezpieczne?

Badania naukowe dowodzą, że implanty są biozgodne i bezpieczne dla naszego organizmu.Statystyki mówią same za siebie. Stopień powodzenia wynosi 98,9%!

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

Aktualności

Czy implanty zębów są bezpieczne?
Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.
Polityka Prywatnośći
Call Now Button