Spis treści

  Czym jest RTG zębów?

  Jednym ze sposobów umożliwiających diagnozę schorzeń zębów jest wykonanie panoramicznego zdjęcia RTG. Jest to metoda szczególnie przydatna do oceny stanu zdrowia zębów jak i przyzębia.

  W dzisiejszych czasach takie badanie jest uznawane za podstawowe. Umożliwia diagnostykę we wszystkich dziedzinach stomatologii, takich jak endodoncja, ortodoncja czy chirurgia stomatologiczna. Zdjęcie pozwala wykryć próchnicę, nowotwory i torbiele. Dzięki niemu można ocenić wady zgryzu czy dobrać właściwe implanty zębowe.

  Często pojawia się pytanie czy metoda jest bezpieczna?
  Aparat RTG emituje bardzo niską dawkę promieniowania, co w ogromnym stopniu niweluje zagrożenie. Wykonanie zdjęcia jest możliwe w kilkanaście sekund, a dodatkowo jest całkowicie bezbolesne.Gabinet DUO MEDICA jest wyposażony w kompleksowy panoramiczny aparat rentgenowski Planmeca ProOne®.
  Jest to produkt nowoczesny i innowacyjny, zapewniający szeroki wachlarz funkcji diagnostycznych oraz doskonałą jakość obrazu w kompaktowej i łatwej w obsłudze formie.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

  Aktualności

  Czym jest RTG zębów?
  Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.
  Polityka Prywatnośći
  Call Now Button