Co to jest?
ECHOLASER

Echolaser to alternatywa do operacyjnego usuwania łagodnych guzów tarczycy. Zapytaj endokrynologa o innowacyjne metody leczenia guzów tarczycy.

Zabieg ECHOLASEREM

Zabieg ten cechuje się bardzo niewielkim stopniem inwazyjności, co znacznie skraca okres rekonwalescencji. Jest bezpieczny dla pacjenta, charakteryzuje się niewielkim odsetkiem powikłań, a ból odczuwany w trakcie ablacji jest zazwyczaj niewielki oraz przemija po zakończeniu zabiegu. Sama procedura zabiegu z wykorzystaniem technologii Echolaser trwa zaledwie 10-30 minut i wymaga zastosowania jedynie znieczulenia miejscowego. Nie powoduje powstawania blizn, poprawia wygląd okolicy szyi dzięki zmniejszeniu objętości guza modelującego obrys szyi. W większości przypadków nie ma konieczności zastosowania terapii hormonalnej, tak jak w przypadku chirurgicznego usunięcia tarczycy.

Na czym polega zabieg ECHOLASEREM

Zabieg polega na wprowadzeniu do guza bardzo cienkich włókien światłowodowych, które uwalniają energię świetlną. Metoda termoablacji, która ma tu zastosowanie, polega na ogrzaniu guza, powodując powstanie obszaru martwicy, czego efektem jest zmniejszenie objętości guza o 60-80%. Zaletą zabiegu jest przede wszystkim jego małoinwazyjość - leczenie odbywa się bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

lub zadzwoń: 695 395 525

Przeznaczenie:leczenie łagodnych guzów tarczycy
Cena:od 10000 - 14000 zł
Czas zabiegu:10-30 min
Rodzaj znieczulenia:miejscowe
Reakcja:nie pozostawia blizn, uszkodzenie skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj ok. 1-2 dni
Efekty:widoczne od razu
Konieczna ilość zabiegów:najczęściej jeden

Jaka jest skuteczność zabiegu z wykorzystaniem technologii Echolasera?

Przeważnie pożądany efekt terapeutyczny uzyskujemy po jednorazowej sesji. Natomiast docelowe obkurczenie zmiany odbywa się jeszcze kilka/kilkanaście tygodni po zabiegu, dzięki czemu organizm powoli adaptuje się do zachodzących zmian.

Po zabiegu wykonuje się kontrolne USG, by sprawdzić czy został osiągnięty pożądany efekt. W kolejnych miesiącach odbywają się następne wizyty kontrolne. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie przypadki pacjentów będą kwalifikowały się do zabiegu z wykorzystaniem Echolasera. Wszystko zależne jest od rozmiaru, lokalizacji i struktury zmiany oraz przede wszystkim wyników biopsji cienkoigłowej wykonanej 2-krotnie. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia lekarza specjalisty.

Kiedy pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków?

W przypadku technologii Echolaser nie jest wymagana długotrwała hospitalizacja. Pacjent opuszcza placówkę tego samego dnia, a już następnego może wrócić do swoich codziennych czynności.

W odróżnieniu do zabiegów chirurgicznych, zabieg ten minimalizuje ból pozabiegowy i nie pozostawia blizn. W Duo Medica wykonywane są zabiegi w kierunku leczenia łagodnych guzów tarczycy. Dla osób zainteresowanych poznaniem specyfiki zabiegu podajemy adres strony internetowej, na którym znajdą Państwo szczegółowe informacje.

lub zadzwoń: 695 395 525

Czy zabieg jest bezpieczny dla pacjenta?

Cała procedura termoablacji zmiany przeprowadzana jest pod kontrolą USG, przez co zabieg jest niezwykle precyzyjny. Lekarz przez cały czas kontroluje położenie włókien i pole ablacji (pole działania).
Bezpieczeństwo polega też na mikroinwazyjności zabiegu oraz braku otwartej operacji chirurgicznej. Włókna wprowadzane są za pomocą cienkich igieł poprzez nakłucie przezskórne.

Nasz zespół

Lek. med. Katarzyna Cedor

PATOMORFOLOG

Lek. med. Piotr Włostowski

CHIRURG OGÓLNY

tel. 601249666

FAQ: Najczęściej zadawane pytania

Czy Echolaser jest bezpieczny?
Tak, Echolaser jest bezpieczny, ale jak każda procedura medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Czy Echolaser jest dostępny w Polsce?
Tak, Echolaser jest dostępny w Polsce i jest stosowany w wielu szpitalach i klinikach.
Czy Echolaser jest skuteczny w nowotworów łagodnych?
Tak, wiele badań pokazuje, że Echolaser może być skuteczny w leczeniu niektórych typów nowotworów.
Czy Echolaser jest bolesny?
Zabiegi Echolaserem są zazwyczaj mniej bolesne niż tradycyjne operacje, ale doświadczenie może się różnić w zależności od indywidualnej tolerancji na ból.
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu Echolaserem?
Czas rekonwalescencji po zabiegu Echolaser zależy od wielu czynników, ale zazwyczaj jest krótszy niż po tradycyjnej operacji.