Spis treści

  Kiedy udać się do endokrynologa?

  Endokrynologia to dział medycyny zajmujący się gruczołami wydzielania wewnętrznego, czyli takimi, które produkują hormony. A dokładniej leczeniem przysadki mózgowej, tarczycy, grasicy, trzustki, przytarczyc, nadnerczy oraz jajników u kobiet i jąder u mężczyzn.

  Hormony mają ogromny wpływ na nasze zdrowie i poprawne działanie organizmu. Jest kilka częstych objawów, które powinny zasugerować nam wizytę u specjalisty. Co powinno nas niepokoić?

  • Nagły spadek bądź wzrost masy ciała.
  • Zmniejszona tolerancja ciepła i zimna.
  • Uczucie kołatania serca.
  • Wypadanie włosów lub nadmierne owłosienie.
  • Zaburzenia cyklu miesiączkowego.
  • Uporczywy trądzik. Bezsenność

  Jest to tylko kilka objawów z mnóstwa, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Wcześnie rozpoznane objawy zwiększają szansę na skuteczne leczenie. Każda nasza niepewność jest podstawą do konsultacji z lekarzem. Jest ona możliwa w gabinecie DUO MEDICA. Wizyta u specjalisty rozwieje wątpliwości, umożliwi odpowiednią diagnozę i w razie konieczności, wprowadzenie terapii.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradnikami, podzielonymi na kategorie, poruszającymi zagadnienia stomatologii, endokrynologii, ginekologii, dietetyki, medycyny estetycznej i innych:

  Aktualności

  Kiedy udać się do endokrynologa?
  Używamy plików cookie i innych technologii śledzenia, aby poprawić jakość przeglądania naszej witryny, wyświetlać spersonalizowane treści i reklamy, analizować ruch w naszej witrynie i wiedzieć, skąd pochodzą nasi użytkownicy.
  Polityka Prywatnośći
  Call Now Button