Chirurgia naczyniowa

Chirurgia naczyniowa w DUO MEDICA

Chirurgia naczyniowa oferowana przez DUO MEDICA to zaawansowana, innowacyjna usługa, która skupia się na przynoszeniu pacjentom jak największych korzyści. Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby osób zmagających się z różnego rodzaju problemami naczyniowymi, które wymagają specjalistycznego leczenia.

Zespół DUO MEDICA to wybitni specjaliści, którzy korzystają z najnowocześniejszych technologii i metod leczenia, aby zapewnić pacjentom najwyższy poziom opieki. Dzięki naszej pracy pacjenci mają możliwość powrotu do zdrowia i pełnej aktywności. Wszystko to w atmosferze zaufania, bezpieczeństwa i profesjonalizmu. Dla nas najważniejsze jest dobro i zdrowie naszych pacjentów.

Diagnostyka naczyniowa

Diagnostyka naczyniowa jest kluczowym elementem chirurgii naczyniowej. Wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie i metody, aby precyzyjnie zidentyfikować problem i zaplanować optymalne leczenie. Nasza diagnostyka naczyniowa pomaga pacjentom uzyskać klarowny obraz ich stanu zdrowia i podjąć świadome decyzje dotyczące dalszego leczenia.

Choroby naczyń i chirurgia naczyniowa - zabiegi w DUO MEDICA

  • Konsultacje naczyniowe i kwalifikacja do zabiegów operacyjnych, naczyniowych
  • USG Doppler żył kończyn dolnych i górnych
  • USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych
  • USG tętnic kończyn górnych i dolnych
  • USG aorty brzusznej
  • Diagnostyka zakrzepicy żylnej i zespołu pozakrzepowego
  • Scleroterapia (zabieg wykonywany w gabinecie DUO MEDICA)
  • Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych
  • Klejenie żylaków VENABLOCK/VenaSeal
Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych
PrzeznaczenieMałoinwazyjne usunięcie laserem żylaków kończyn dolnych dla pacjentów z niewydolnością żylną.
Cena4200 zł (jedna kończyna dolna) / 7500 zł (dwie kończyny dolne)
Czas zabiegu45 minut
Rodzaj znieczuleniamiejscowe
Konieczna ilość zabiegówZazwyczaj jeden zabieg
RekonwalescencjaDo tygodnia
EfektyPoprawa jakości codziennego życia, efekt estetyczny
Klejenie żył Vena Seal
PrzeznaczenieMałoinwazyjny system zamykania żylaków dla pacjentów z niewydolnością żylną.
CenaOd 3500 zł
Czas zabiegu30 minut
Rodzaj znieczuleniaBrak/ miejscowe
Konieczna ilość zabiegówZazwyczaj jeden
RekonwalescencjaNatychmiastowy powrót do pełnej sprawności fizycznej
EfektyPoprawa jakości codziennego życia, efekt estetyczny
Skleroterapia
PrzeznaczenieNiechirurgiczne zamknięcie drobnych naczyń poprzez podanie chemicznego środka do światła żyły dla pacjentów z niewydolnością żylną.
Cenaod 500 zł
Czas zabiegu20 minut
Rodzaj znieczuleniaBrak, zabieg bezbolesny
Konieczna ilość zabiegówZazwyczaj jeden
RekonwalescencjaNatychmiastowy powrót do pełnej aktywności fizycznej.
EfektyPoprawa jakości codziennego życia, doskonały efekt estetyczny.

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.

+48 695 395 525

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.
Szybka i prosta rejestracja wizyt.
Wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Chirurgia naczyniowa to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem chorób naczyń krwionośnych. To bardzo ważna dziedzina, ponieważ naczynia krwionośne są niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.
Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorobom naczyń krwionośnych, w tym tętnicom, żyłom, a także naczyniom limfatycznym. Wszystkim tym chorobom jest wspólny brak odpowiedniego przepływu krwi przez naczynie, co skutkuje zaburzeniami funkcjonowania organizmu.

Żylaki kończyn dolnych

Żylaki kończyn dolnych to najczęstsza choroba naczyń krwionośnych, którą leczy chirurg naczyniowy. Polega ona na poszerzeniu żył kończyn dolnych, co prowadzi do bólu, uczucia ciężkości i obrzęku. Najczęściej choroba ta ma charakter dziedziczny, choć do jej powstania przyczyniają się także długi czas stania lub siedzenia w pracy, otyłość czy brak aktywności fizycznej.

Tętniak

Tętniak to rozszerzenie tętnicy, które może prowadzić do pęknięcia tętniaka i krwotoku wewnętrznego. Chirurg naczyniowy leczy tę chorobę poprzez usunięcie tętniaka operacyjnie. Jeśli tętniak nie zostanie usunięty, istnieje ryzyko jego pęknięcia i skutkiem tego krwotoku, co zwykle skutkuje poważnymi konsekwencjami dla zdrowia pacjenta, a nawet może zagrażać jego życiu.

Zwężenia naczyń

Zwężenia naczyń krwionośnych mogą prowadzić do zaburzeń krążenia i zawałów. Chirurg naczyniowy leczy tę chorobę poprzez poszerzenie naczynia lub przez wszczepienie stentu. Zwężenia naczyń krwionośnych to najczęściej skutek miażdżycy, choć może to być również

Jeśli masz jakiekolwiek objawy związane z naczyniami krwionośnymi, takie jak ból kończyn, obrzęk, zasinienie czy zmiany skórne, warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym. Specjalista przeprowadzi dokładną diagnostykę i dobierze najlepsze metody leczenia w zależności od rodzaju choroby, jej stopnia zaawansowania i innych czynników.
Skleroterapia to metoda leczenia żylaków i niewydolności zastawek żylnych, w której do światła chorej żyły wstrzykuje się preparat sklerotyzujący. Preparat ten powoduje zapalenie ściany żylnej i zrosty, które prowadzą do zamknięcia światła naczynia.
Jak każda metoda leczenia, skleroterapia może prowadzić do skutków ubocznych, takich jak obrzęk, bolesność czy zasinienie. Jednakże jest to metoda stosunkowo mało inwazyjna, zwykle nie wymagająca hospitalizacji, z krótkim okresem rekonwalescencji.
Chirurg naczyniowy zajmuje się również leczeniem chorób limfatycznych, takich jak niewydolność limfatyczna, obrzęki limfatyczne, chłoniaki limfatyczne czy wrotna nadciśnienie wątroby. Specjalista stosuje różne metody leczenia, w zależności od rodzaju schorzenia, jego zaawansowania i innych czynników. W niektórych przypadkach stosowana jest proteza naczyniowa lub przeszczep tkankowy.
Leczenie tętniaków polega na interwencji chirurgicznej, podczas której usunięty zostaje rozszerzony fragment tętnicy i wszczepiana jest proteza. Metoda ta jest najskuteczniejsza, jeśli zostanie wykonana w odpowiednim momencie, zanim tętniak rozerwie się. Dlatego tak ważne są regularne badania diagnostyczne i wczesna diagnoza.

Zespół DUO MEDICA

Chirurdzy naczyniowi w DUO MEDICA

Cennik - Chirurgia naczyniowa w DUO MEDICA

Cennik – Chirurgia naczyniowa

KONSULTACJA200 zł
KONSULTACJA Z USG DOPPLER (dwie kończyny)350 zł
USG DOPPLER (dodatkowa część ciała)150 zł
SKLEROTERAPIAod 500 zł
ZABIEG VENABLOCKod 1500 zł
KLEJENIE ŻYLAKÓW VenaSeal (1kończyna)3500 zł
KLASYCZNA OPERACJA ŻYLAKÓW (w znieczuleniu)od 3000 zł
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCHod 4000 zł
SKLEROTERAPIAod 500 zł
ZABIEG VENABLOCKod 1500 zł
KLEJENIE ŻYLAKÓW METODĄ VENASEALod 3500 zł
LASEROWE USUWANIE ŻYLAKÓW KOŃCZYN DOLNYCH (jedna noga)od 4200 zł
NARKOZA DO ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA ŻYLKÓW 500 zł
KLASYCZNA OPERACJA ŻYLAKÓW (w narkozie)od 3000 zł
CHIRURGICZNE USUNIĘCIE ŻYLAKÓW/ MINIFLEBEKTOMIA2500 zł
Update cookies preferences