Echolaser

Co to jest Echolaser?

Echolaser to nowoczesna technologia medyczna, która wykorzystuje połączenie ultradźwięków i lasera do niszczenia niezdrowych tkanek w ciele.

Zalety Echolasera

Brak konieczności hospitalizacji

Krótki czas zabiegu (około 10- 30 min)

Brak bólu pozabiegowego oraz brak blizn

Niewielki stopień inwazyjności w porównaniu do tradycyjnego zabiegu chirurgicznego

Zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych

Poprawa komfortu życia poprzez zmniejszenie ucisku na tchawicę i naczynia krwionośne

Zabieg Echolaserem

Ten zabieg wyróżnia się minimalną inwazyjnością, co przyspiesza proces powrotu do pełnego zdrowia. Jest bezpieczna dla pacjenta, z charakterystyczną niską liczbą powikłań. Ból doświadczany podczas ablacji jest zwykle niewielki i ustępuje po zakończeniu zabiegu. Sam proces, korzystając z technologii Echolaser, trwa jedynie od 10 do 30 minut i wymaga wyłącznie znieczulenia miejscowego. Nie prowadzi do powstawania blizn, ulepsza wygląd okolicy szyi poprzez redukcję objętości guza modelującego kształt szyi. W większości sytuacji nie ma konieczności zastosowania terapii hormonalnej, jak ma to miejsce w przypadku chirurgicznego usuwania tarczycy.

Na czym polega zabieg ECHOLASEREM

Zabieg polega na wprowadzeniu do guza cieniutkich włókien światłowodowych, które emitują energię świetlną. Zastosowana tutaj metoda termoablacji polega na podgrzewaniu guza, powodując powstanie obszaru martwicy, co skutkuje redukcją objętości guza o 60-80%. Zaletą jest przede wszystkim niewielka inwazyjność – leczenie odbywa się bez konieczności operacji chirurgicznej.

Czy zabieg jest bezpieczny dla pacjenta?

Cała procedura termoablacji zmiany przeprowadzana jest pod kontrolą USG, przez co zabieg jest niezwykle precyzyjny. Lekarz przez cały czas kontroluje położenie włókien i pole ablacji (pole działania). Bezpieczeństwo polega też na mikroinwazyjności zabiegu oraz braku otwartej operacji chirurgicznej. Włókna wprowadzane są za pomocą cienkich igieł poprzez nakłucie przezskórne.

Echolaser – najważniejsze informacje:
Przeznaczenie:leczenie łagodnych guzów tarczycy
Cena:od 10000 – 14000 zł
Czas zabiegu:10-30 min
Rodzaj znieczulenia:miejscowe
Reakcja:nie pozostawia blizn, uszkodzenie skóry minimalne
Rekonwalescencja:zazwyczaj ok. 1-2 dni
Efekty:widoczne od razu
Konieczna ilość zabiegów:najczęściej jeden

Kiedy pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków?

Zazwyczaj po jednym zabiegu uzyskuje się oczekiwany efekt terapeutyczny. Niemniej jednak, docelowe zmniejszenie zmiany następuje przez kilka lub kilkanaście tygodni po procedurze, co pozwala organizmowi na stopniowe dostosowanie się do zachodzących zmian.

Po procedurze wykonuje się kontrolne USG, by sprawdzić, czy osiągnięto oczekiwany efekt. W kolejnych miesiącach pacjent przychodzi na dalsze wizyty kontrolne. Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie przypadki będą odpowiednie dla zabiegu z użyciem Echolasera. Wszystko zależy od wielkości, położenia i struktury zmiany oraz przede wszystkim wyników biopsji cienkoigłowej wykonanej dwukrotnie. Każdy przypadek jest unikalny i wymaga indywidualnego podejścia lekarza specjalisty.

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.

+48 695 395 525

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

kontakt@duomedica.pl

Szybka i prosta rejestracja wizyt.
Wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem.

Zespół DUO MEDICA

Zabiegi Echolaserem wykonują

Faq

Najczęściej zadawane pytania

Tak, Echolaser jest bezpieczny, ale jak każda procedura medyczna, wiąże się z pewnym ryzykiem. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem.
Tak, Echolaser jest dostępny w Polsce i jest stosowany w wielu szpitalach i klinikach.

Tak, wiele badań pokazuje, że Echolaser może być skuteczny w leczeniu niektórych typów nowotworów.

Zabiegi Echolaserem są zazwyczaj mniej bolesne niż tradycyjne operacje, ale doświadczenie może się różnić w zależności od indywidualnej tolerancji na ból.
Czas rekonwalescencji po zabiegu Echolaser zależy od wielu czynników, ale zazwyczaj jest krótszy niż po tradycyjnej operacji.
Update cookies preferences