Piotr Włostowski

Piotr Włostowski

Chirurg ogólny

Chirurg ogólny Piotr Włostowski

Jestem specjalistą chirurgii ogólnej. W DUO MEDICA wykonuję usługi:

 • Usuwanie łagodnych guzków tarczycy – echolaser
 • Laserowe usuwanie żylaków kończyn dolnych laserem EVLT
 • Laserowe usuwanie hemoroidów laserem EVLT
 • Laserowe usuwanie zmian skórnych z badaniem
  histopatologicznym zmiany – laser chirurgiczny CO2
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych z badaniem
  histopatologicznym zmiany
 • Elektroresekcja zmiany skórnej diatermią chirurgiczną z
  badaniem histopatologicznym zmiany
 • Konsultacje chirurgiczne przed zabiegami laserowymi oraz
  chirurgicznymi
 • Konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin jest medycyna. Na rynku pojawiają się nowoczesne urządzenia i technologie. Również w naszej placówce rozwijamy chirurgię laserową. Umożliwia ona przeprowadzenie zabiegów w sposób maksymalnie bezinwazyjny. Powrót do zdrowia następuje bardzo szybko. Pozwala to na poprawę komfortu życia pacjentów z trudnymi schorzeniami. Jedną z takich innowacyjnych metod leczenia jest Echolaser. W naszej placówce Echolaser używany jest w celu leczenia łagodnych zmian nowotworowych tarczycy.

Dla kogo dedykowany jest zabieg z wykorzystaniem Echolasera?

Zabiegi z wykorzystaniem technologii Echolasera mają swoje zastosowanie szczególnie u pacjentów cierpiących z powodu m.in. łagodnych zmian w obrębie tarczycy.

Na czym polega zabieg Echolasera?

Zabieg polega na wprowadzeniu w chorobowo zmieniony obszar tarczycy bardzo cienkich włókien światłowodowych, które uwalniają energię świetlną. Metoda termoablacji, która ma tu zastosowanie, polega na ogrzaniu guza, powodując jego zniszczenie i obkurczenie. Dzięki temu zostaje on zniszczony, a więc traci swoje chorobowe właściwości. Zaletą zabiegu jest przede wszystkim jego małoinwazyjość. Objawy ustają, ognisko chorobowe zostaje zniszczone. Najważniejsze jest jednak to, że leczenie tarczycy odbywa się bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgicznego.

Czy zabieg jest bezpieczny dla pacjenta?

Cała procedura termoablacji zmiany w tarczycy przeprowadzana jest pod kontrolą USG. Zabieg jest więc wykonywany w sposób niezwykle precyzyjny. Lekarz przez cały zabieg kontroluje położenie włókien, ich głębokość i pole ablacji (pole działania).

Bezpieczeństwo polega też na mikroinazyjności zabiegu, braku operacji chirurgicznej – otwartej. Włókna wprowadzane są za pomocą cienkich igieł poprzez nakłucie przezskórne.

Czy zabieg można wykonać bez narkozy?

Zabieg można realizować w znieczuleniu miejscowym, bez konieczności usypiania pacjenta. Dzięki temu zabieg jest mniej obciążający dla organizmu i niesie za sobą mniejsze ryzyko powikłań. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu także u pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zostać poddani znieczuleniu ogólnemu.

Ze względu na brak chirurgicznego cięcia, zabieg nie pozostawia blizn. Jest to istotne w obszarach typowo widocznych np. w przypadku nowotworów tarczycy. Guzek, który niejednokrotnie był widoczny, zostaje zniszczony i zmniejszony na tyle, że pacjent osiąga spodziewany efekt kosmetyczny, jednocześnie bez pozostawienia szpecących blizn.

Jaka jest skuteczność zabiegu z wykorzystaniem technologii Echolasera?

Przeważnie pożądany efekt terapeutyczny uzyskujemy po jednorazowej sesji. Natomiast docelowe obkurczenie zmiany odbywa się jeszcze kilka/kilkanaście tygodni po zabiegu. Dzięki temu organizm powoli adaptuje się do zachodzących zmian. Po zabiegu wykonuje się kontrolne USG, by sprawdzić czy zmiana uległa neutralizacji – zniszczeniu. W kolejnych miesiącach odbywają się następne wizyty kontrolne. Należy jednak podkreślić, że nie wszystkie przypadki pacjentów będą kwalifikowały się do zabiegu z wykorzystaniem Echolasera. Niejednokrotnie w przypadku nowotworów tarczycy lepszą metodą może okazać się klasyczna operacja chirurgiczna. Wszystko zależne jest od rozmiaru, lokalizacji i charakteru zmiany (np. litości guza), jak również w wielu przypadkach wyników biopsji. Każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia lekarza specjalisty.

Kiedy pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków?

W przypadku technologii Echolaser nie jest wymagana długotrwała hospitalizacja. Pacjent opuszcza placówkę tego samego dnia, a już następnego może wrócić do swoich codziennych czynności. W odróżnieniu do zabiegów chirurgicznych, zabieg ten minimalizuje ból pozabiegowy i nie pozostawia blizn. W Duo Medica wykonywane są zabiegi w kierunku leczenia łagodnych guzów tarczycy.   

Kontakt

Z przyjemnością odpowiemy na Wasze pytania.

+48 695 395 525

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Szybka i prosta rejestracja wizyt w naszej placówce.

Wszystko co musisz wiedzieć przed zabiegiem.

O nas

Poznaj zespół DUO MEDICA

Update cookies preferences